Baltimore Ravens Wezwanie do aresztowania oficerów zaangażowanych w Jacob Blake, Breonna Taylor Strzelaniny

Baltimore Ravens zajmują stanowisko przeciwko niesprawiedliwości rasowej.

Zespół NFL wydał oświadczenie w czwartek, cztery dni po Jacob Blake został zastrzelony w plecy siedem razy przez policjanta. Strzelanina wywołała protesty w Kenosha, Wisconsin, gdzie dwie osoby zginęły, a jedna trzecia została ranna we wtorek wieczorem, kiedy bandyta otworzył ogień do demonstrantów.

„Z jeszcze innym przykładem dyskryminacji rasowej ze strzelaniem Jacob Blake, i bezprawne nadużycie pokojowych protestujących, musimy zjednoczyć się jako społeczeństwo”, napisał zespół. „Konieczne jest, aby wszyscy ludzie – bez względu na rasę, religię, wyznanie czy przekonania – zebrali się, aby powiedzieć: „Wystarczy!”. ”

„To jest większe niż sport. Rasizm jest osadzony w tkance fundamentu naszego narodu i jest skazą na temat historii naszego kraju. Jeśli mamy zmienić kurs i uczynić nasz świat lepszym miejscem, musimy zmierzyć się z tym problemem z głową i działać teraz, aby wprowadzić pozytywne zmiany” – czytamy w oświadczeniu.

Przyznając, że „nie możemy naprawić wszystkich krzywd w historii naszego kraju”, zespół wymienił szereg działań, które można podjąć, w tym aresztowanie i oskarżenie oficerów „odpowiedzialnych za zabójstwo Breonny Taylor i zastrzelenie Jacoba Blake’a”.

„Wykorzystamy naszą platformę do napędzania zmian teraz – nie tylko dla naszego pokolenia, ale dla przyszłych pokoleń, dla naszych synów i córek oraz dla ich dzieci”, dodali.

Wielu graczy powtórzyło swoje poparcie dla gotowości zespołu do obrony rasowej sprawiedliwości.

„Dumny z bycia Krukiem”, napisał z powrotem Mark Ingram II, podczas gdy defensywny koniec Calais Campbell dodał: „Chcemy prawdziwej zmiany! I chcemy tego teraz!”

PODOBNE VIDEO: Breonna Taylor’s Mom Chce zarzutów przeciwko policji, która zabiła córkę: „Wzięli kawałek mnie”

W tym tygodniu sportowcy i zespoły z kilku dyscyplin sportowych połączyły siły, aby zaprotestować przeciwko strzelaniu Blake’a.

Seria meczów playoff NBA zostały przełożone w tym tygodniu, po Milwaukee Bucks wystawił walk-out w środę i nie podjąć sąd.

WNBA również przełożone środowe gry, a gracze z Mystics, Dream, Lynx, Sun, Mercury i Sparks klęczał na boisku w koszulkach, które wypisały nazwisko Jacob Blake z przodu, a siedem otworów z tyłu, reprezentujących ile razy Blake został zastrzelony przez policję.

 

Leave a Comment