Gloria Estefan o swojej historii imigracyjnej: „Stany Zjednoczone Ma być miejscem wolności”

Gloria Estefan jest dumna ze swojej historii imigracyjnej i życia, które zrobiła dla siebie w Ameryce.

Urodziła się na Kubie, rodzina Estefan wyemigrowała z Hawany, gdy miała zaledwie 2 lata. Znalazła pocieszenie w piosence, kiedy pomagała swojej matce Glori, nauczycielce, opiekować się swoim chorym ojcem José, weteranem wojny wietnamskiej. Ale muzyka była tylko rozrywką, dopóki nie poznała męża Emilio w 1975 roku i zaczęła fronting jego zespół, Miami Sound Machine.

W ciągu ostatnich 45 lat, Estefan sprzedała około 100 milionów albumów na jej historycznym wzniesieniu, aby stać się królową latynoskiego popu. Kultowa kariera na bok, Estefan nadal szczyci się tym, skąd pochodzi.

Nigdy nie przegap historii – zapisz się do bezpłatnego codziennego biuletynu LUDZI, aby być na bieżąco z najlepszymi z tego, co ludzie mają do zaoferowania, od soczystych wiadomości sławna do atrakcyjnych ludzkich opowieści zainteresowania.

„Wolałbym zachować nagrody w biurze, ponieważ mój dom jest moim domem, ale Grammy są na mantel w moim pokoju rodzinnym – są one bardzo wyjątkowe – i Prezydencki Medal Wolności jest tutaj, ponieważ oznacza tak wiele,” Estefan, 62, mówi w nowym numerze LUDZI.

„Emilio i ja byliśmy pierwszą parą, która otrzymała ją razem”, kontynuuje. „Jesteśmy imigrantami, którzy przybyli do tego kraju z niczym, a ten kraj mówi: 'Możesz być tym, kim chcesz być'”

Dodaje Estefan: „Nasze różnice kulturowe są naszą siłą i wzbogacają tylko ten kraj. Stany Zjednoczone mają być miejscem wolności i szans dla wszystkich i nie możemy pozwolić, aby to się zmieniło.”

PODOBNE: Gloria Estefan zastanawia się nad tym, jak jej 1990 Near-Death Bus Crash zmienił jej życie – i kultowej kariery

Ponieważ krajowa rozmowa na temat imigracji jest bardziej burzliwa i dzieląca jak zawsze, Estefan wzywa fanów do głosowania w listopadowych wyborach, jeśli kwalifikują się.

„Jeśli masz możliwość głosowania, musisz głosować”,”, mówi. „Nie rzucaj rękami w powietrze, jak w ostatnich wyborach, gdzie 46 procent z nas pomyślało: 'Nie wiem ani jednego, nie zagłosuję’.

Dodaje: „Wiem, że ten rok będzie szczególnie kontrowersyjny i trudny, dlatego bardziej niż kiedykolwiek musimy sprawić, by było to punkt, przyjść do piekła lub wysokiej wody, głosować na każdego, na kogo chcesz głosować, ale musisz głosować – i każdy imigrant, który ma taką możliwość, ma jeszcze większą odpowiedzialność, aby to zrobić.”

Aby uzyskać więcej informacji na temat Gloria Estefan, podnieś najnowsze wydanie PEOPLE, w kioskach wszędzie teraz.

 

Leave a Comment